Статті

ХУДОЖНЕ ОФОРМЛЕННЯ ПАМ’ЯТНИКА ТА ЕПІТАФІЇ

Корисні поради
Художнє оформлення пам’ятників в нашій майстерні здійснюється двома способами: комп’ютерне гравірування (в основному дати, тексти, квіти, малюнки) та гравірування безпосередньо художником вручну (портрет).
Спокійно, не поспішаючи, виберіть фото, яке ви б хотіли відобразити на пам’ятнику. Поспілкуйтеся з близькими та знайомими, може бути, гарне фото знайдеться у когось з них.
Чим якісніше надане фото - тим точніше вийде портрет на пам’ятнику. За потреби художник виправить недоліки – згладить чи прибере зморшки, плями, виправить деякі риси, або навпаки домалює відсутні деталі – прикраси, зачіску, одяг. Перевага ручної роботи в тому, що портрет з-під руки художника виходить більш природний, ніж нанесений гравірувальним верстатом. Не рекомендується піддавати фотографії комп’ютерній обробці, бо часто на них згладжують, омолоджують обличчя. Після збільшення риси дещо розпливаються і художникові важко буде досягти максимальної схожості з оригіналом. Якщо можливо, надавайте такі фото разом з оригіналом.
Зазвичай на лицьову сторону пам’ятника наносять:
-       Портрет;
-       Дати (народження – смерті);
-       Епітафія;
-       Квіти
-       Інші атрибути (хрестик, свічка, віньєтки, тощо).
Епітафія – це слова, які будуть нанесені на пам’ятник і виражатимуть ваші почуття, відношення до померлого, або його досягнення за життя, чи що людина сказала би сама про себе, короткий підсумок прожитого життя. Для епітафії ви можете надати свій варіант, або вибрати з великої добірки, що мається в нашій майстерні.
Крім лицьової сторони, за бажанням, можна нанести написи чи малюнок на зворотній бік пам’ятника (ікони, природа, фото в повний зріст, тощо). А також на надгробну плиту (у разі її наявності). Фахівці нашої майстерні нададуть вам безліч варіантів малюнків, фото яких маються у нас в наявності та допоможуть визначитися з остаточним варіантом у відповідності до ваших вимог.
На пам’ятниках з полімербетону малюнки та написи неможливі. На таких пам’ятниках передбачено місце для кріплення фото та таблички з металокераміки.
У нашій майстерні ви знайдете багато варіантів фото та табличок з металокераміки. Для замовлення вам необхідно надати фото та текст. Наші фахівці подбають про виготовлення та закріплення цих атрибутів на пам’ятник.